O mnie

Nazywam się Patryk Turski, a w Internecie funkcjonuję pod pseudonimem Turpat. Na platformie YouTube działam i tworzę od 2011 roku, prowadząc dwa prężnie rozwijające się kanały o różnej tematyce i stylu prowadzenia. Jeden vlogowy o nazwie TURPAT, a drugi nostalgiczno-wspominkowy GIMBY NIE ZNAJO

KANAŁ TURPAT

TURPAT to kanał typowo vlogowy, w którym staram się mówiąc do kamery przekazać widzom wszystko co mi w duszy gra. Od luźnych pogadanek o wszystkim co lubię, poprzez (zabawne i ciekawe dla niektórych) historie z mojego życia, aż po opinie na temat otaczającego mnie świata, moich zainteresowań, filmów, gier, seriali, książek, komiksów, technologii, gadżetów itp.

Image3

Moje materiały charakteryzują się tym, że robione są „w starym stylu”. Jestem zwolennikiem definicji, że vlog to niejako wideodziennik, do którego po latach będę mógł wracać nie wstydząc się tego, że zobaczę na nim pajaca krzyczącego do kamery i stosującego jump-cuty co 5 sekund. Niektórzy mówią na mnie „Rudy Jezus polskiego YouTube’a”. Nie wiem czy zawdzięczam ten przydomek mojemu wizerunkowi, czy temu, że rzekomo przyjemnie się mnie słucha niczym biblijnej przypowieści. Musicie to ocenić sami…

Screenshot_5

Historia kanału jest dość burzliwa, a jego początki sięgają do 2011 roku kiedy to zainspirowany działalnością innych twórców postanowiłem spróbować samemu. Tematyka TURPATA dość często się zmieniała i nie mogę obiecać z ręką na sercu, że obecny format jest już finalną wersją.

KANAŁ GIMBY NIE ZNAJO

Drugi, stosunkowo młody kanał założony w 2015 to GIMBY NIE ZNAJO. Przekorny tytuł kryje za sobą produkcje poświęcone wszelakim zapomnianym rzeczom, które kilka/kilkanaście lat temu były kultowe, a dziś nikt o nich nie pamięta. Jest to wspominkowy kanał, który ma za zadanie przypomnieć dzieciństwo widzom urodzonym w latach 80-90 jak również pokazać tytułowym GIMBOM co kiedyś było uznawane za fajne.

tło na gimby 3

Wszystkie materiały są starannie przygotowane. Sam lub z pomocą moich gości, z którymi często współpracuję piszę scenariusz/skrypt do odcinka, a następnie w jak najatrakcyjniejszy sposób staram się zaprezentować to w formie filmiku. „Śmiechu Warte”, „Crazy Frog”, „Dragon Ball” to tylko niektóre relikty przeszłości jakie omówiłem na owym kanale. GIMBY NIE ZNAJO bardzo szybko się rozwijają, a sam staram się wkładać jak najwięcej serca w każdy odcinek.

Screenshot_6

Screenshot_7